Blog Detayı

Gaziantep Servis

Kazan Servisi Neden Önemli?

İşte her yıl kazanınıza bakım yaptırmanız için birkaç neden:

Emniyet

Kazan servisi, mühendise, karbon monoksit sızıntısı gibi güvenlik sorunlarını belirleme fırsatı verir. Karbon monoksit, hızlıca beyin hasarına ve bazı durumlarda ölüme neden olabilen kokusuz ve renksiz bir gazdır. Eğer kazanınızın doğru şekilde çalışmayacağından endişe ediyorsanız, örneğin alev mavi yerine turuncudır, yıllık hizmetiniz henüz olmasa bile, bir Gaz Koruması mühendisi ile temasa geçmelisiniz.

Isıtma Faturalarını Düşük Tutun

Bir kazan yaşlandıkça daha az verimli olabilir, bu da evinizi ısıtmak için daha fazla yakıt kullanması gerektiği anlamına gelir ve bu da size daha fazla paraya mal olur. Yıllık servis, tüm bileşenlerin mümkün olan en iyi durumda olmasını sağlayacak ve daha uzun bir süre için daha yüksek bir verimlilik düzeyi sağlayacaktır.

Arızaları Önle

Kendinizi biraz para kazanmak umuduyla kazanınıza servis yaptırmak kolay olabilir, ancak uzun vadede bir kazan servisi enerji faturalarınızı düşük tutmanıza yardımcı olur ve bu gerçekleşmeden önce olası bir hatayı tespit eder kazan arızası ve ağır tamir faturası.

Garanti

Kazanınız genellikle 1 ila 15 yıl arasında bir üretici garantisi içerecektir; bu, o zaman ortaya çıkan her türlü arızada ücretsiz olarak onarılan anlamına gelir. Bununla birlikte, bu garanti yalnızca her yıl bir Gas Safe mühendisi tarafından kazana servis verildiği sürece geçerlidir.

Kazan Servisi Sırasında Ne Olur?

Bir servis sırasında olanları listelemeden önce, mühendisin işi yürütmek için nitelikli olmasını sağlamak önemlidir. Bir gaz kazanınız varsa, o zaman mühendis bir Gaz Deposu siciline göre yetkilendirilmeli ve düzenlenirken, bir yağ kazanına bir OFTEC mühendisi tarafından bakılmalıdır. Kazanınız üzerinde çalışmaya başlamadan önce kimlik kartlarını kontrol etmelerini isteyin.

Mühendisinizin ziyaretleri sırasında yapabilecekleri uygulamalardan bazıları şunlardır:

  • Görsel inceleme - mühendisiniz, kazanın halen geçerli standart ve gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını ve herhangi bir korozyon veya sızıntı olup olmadığını kontrol edecektir. Ayrıca kazanınızdaki alevi görsel olarak da kontrol ederler.
  • Kazan kasasının çıkarılması - her şeyin doğru şekilde çalıştığından emin olmak için bileşenleri kontrol edecek ve daha sonra kazanın içini temizleyecektir. Bu kontroller ısı eşanjörü, brülör, ana enjektör ve kıvılcım probu içermelidir.
  • Baca kontrolü - mühendis, baca terminallerinde herhangi bir engel bulunmadığından ve bacaya güvenli bir şekilde takıldığından emin olacaktır.
  • Gaz basıncı kontrolü - bu, kazanınızın doğru basınçta çalışmasını sağlar.
  • Kazan ateşlendi - bu, mühendisin çalışan hataları kontrol etmesini sağlar.
Sosyal Medyada Paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap


Whatsapp İletişim